O LIAS VINTÍŘOV

Jsme Lias Vintířov, součást nadnárodní skupiny Liapor s širokou působností po celé Evropě. Zabýváme se výrobou stavebních materiálů, které prodáváme pod značkou Liapor. 

V naší továrně ve Vintířově vyrábíme lehké keramické kamenivo Liapor. Z Liaporu pak vzniká celá řada dalších stavebních materiálů Liapor:

  • betonová dlažba a prvky zahradní architektura LiaStone
  • termoakustický zdící systém Liapor
  • prefabrikovaná schodiště, stropy a balkony LiaStrop
  • lehké keramické betony LiaporBeton
  • protihlukové stěny Liadur

Krátce z historie

Historie výroby keramického kameniva ve Vintířově sahá do roku 1964. Kamenivo i celý výrobní závod tehdy nesly název Keramzit. V roce 1968 byla výrobna rozšířena o panelárnu a v roce 1990 byla instalována vibrolisovací linka Longinotti pro výrobu zámkové dlažby a zdicích tvarovek. V roce 1992 se z původního státního podniku stala soukromá společnost.

V následujících dekádách se závod rozrůstal o další výrobní provozy. Do rozvoje nových částí továrny a modernizací těch původních byly investovány stovky milionů korun. Docházelo k výrobním inovacím a tím i ke zlepšování kvality produktů. V inovacích výroby i produktů pokračujeme dodnes. Liapor je také významným garantem vývoje a výzkumu v oboru stavebnictví.

V roce 2018 je Lias Vintířov je na vysoké technologické úrovni srovnatelné se sesterskými závody Liapor v celé Evropě.